Крик України
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд

Події в Криму - після 21 лютого
22 лютого 2014

З 22 лютого на виїздах з Севастополя почали діяти блокпости, організовані добровольцями з місцевих громадських формувань, міліцією та ДАІ.

У Керчі прихильники Євроінтеграції хотіли влаштувати мітинг. Керчане недвозначно дали їм зрозуміти, що вони небажані гості у них на землі. (Див. Відео)

23 лютого 2014

Севастополь взяв владу у свої руки!

На мітингу "Народної волі", в якому взяло участь більше 30 000 чоловік (Такої кількості народу на мітингу Севастополь не пам'ятає з 90-их років.) На пл. Нахімова севастопольці обрали главою Севастопольської виконкому найдостойнішого севастопольців Олексія Михайловича Чалого.

Принятые на митинге решения:
1. Яцуба, Дойников підтримали кандидатуру А. М. Чалого, всі силові структури переходять у підпорядкування Виконкому. Народ проголосував одноголосно.
2. У вівторок, 25 лютого, Міськрада закріпить це офіційно, згідно всіх норм закону.
3. Верховна Рада в Києві незаконна, Севастополь її закони виконувати не буде.
4. Почалася робота з формування власного фін. забезпечення без перерахування податків до Києва.
5. Формуються дружини (в т.ч. і силові) з підтримання порядку разом з міліцією. На в'їзді в місто блок-пости.
6. Севастопольці одностайні і налаштовані рішуче!

24 лютого 2014

Керуючись думкою городян, висловленим на мітингу, голова Севастопольської міської адміністрації Володимир Яцуба 24 лютого оголосив про відставку. Під час переговорів про передачу повноважень в будівлі адміністрації з'явилися співробітники СБУ та прокуратури з ордером на арешт Чалого, але присутні біля будівлі севастопольці змусили силовиків порвати ордер і покинути будівлю.

У Сімферополі набралося вже кілька рот добровольців в народне ополчення Криму.

Рішенням 49 депутатів Севастопольської міськради А.М.Чалий обраний керівником міста. Народний мітинг зустрів рішення криками «Ура!». Перед входом в міськадміністрацію поставлений прапор Російської Федерації.

Загрози з Києва

У відповідь на неприйняття жителями Криму і міста Севастополя «нової київської влади» лідери праворадикальних угруповань України (ВО «Свобода», «Правий сектор», «Патріот України», «Соціал-національна асамблея України») виступили із заявою про необхідність «покарати» подібні виступи кримчан. Зокрема, засуджений за тероризм і амністований «новою владою» активіст організації «Патріот України» Ігор Мосейчук публічно запропонував сформувати «поїзда дружби» з праворадикальних бойовиків-націоналістів і покарати жителів півострова за своє волевиявлення.

25 лютого 2014

У Сімферополі народ з 9 години ранку стоїть під Верховною Радою Криму.

Ультиматум владі: взяти управління Республікою на себе; прийняти Конституцію Криму 1992р.; взяти під управління всі силові структури Криму!

Севастополь встав проти фашизму! 50 000 городян співають "Вставай, страна огромная!"

Севастопольці збирають гроші для "Беркута"
На демонстрації в Севастополі жителі кримського міста ініціювали збір коштів для бійців спецпідрозділу «Беркут», яким перестали платити зарплату. Представники української опозиції заявили про готовність найближчим часом розпустити спецпідрозділ, бійці якого взяли участь у протистоянні на вулицях Києва.

Альфа відмовляється їхати роззброювати Кримський Беркут
Київський підрозділ Служби Безпеки України група «А» Центру спеціальних операцій, відоме як «група« Альфа », а також інші спецпідрозділу столиці України, відмовилися висуватися в Крим та роззброювати кримський «Беркут», який не здав зброї і відступив на півострів, повідомляє інтернет-видання «Новини Севастополя».

26 лютого 2014

«Київський режим» санкціонував штурм будівлі Верховної ради Автономної Республіки Крим. У нападі брали участь активісти українських праворадикальних угруповань («Правий сектор»), бойовики терористичних організацій «Аль-Каїда» і «Хізб ут-Тахрір», а також співчуваючі їм кримські татари-вахабіти. В результаті масованої атаки загинули мирні громадяни, котрі стали на захист адміністративного будинку від нападу бойовиків.

Тим часом у Севастополі

На площі Нахімова в Севастополі відбувся черговий мітинг проти нової влади України. Раніше в Севастополі обрали нового мера Олексія Чалого. Він заявив про створення в місті антитерористичного центру і посилення охорони в'їздів до Севастополя.


27 лютого 2014

Захоплення парламенту

Рано вранці будівлі парламенту і уряду АР Крим було зайнято людьми без відзнак озброєних автоматичною зброєю. На думку деяких українських депутатів і колишнього керівника СБУ, ці люди-співробітники Беркута з Криму та інших регіонів України. Також, очевидці не виключають того, що це російські військові.

Пізніше в будівлю парламенту пропустили депутатів, які провели позачергову сесію. Було прийнято рішення «Про висловлення недовіри Раді міністрів АРК і припинення її діяльності», уряд Анатолія Могильова, який схилявся до того, щоб підкоритися новий київський владi, було відправлено у відставку.

Депутат Верховної Ради Криму, лідер партії «Русское единство» Сергій Аксьонов був призначений на пост голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Рішення не було визнано київсьою владою. Як Сергій Аксьонов, так і голова Верховної ради Криму Володимир Констятинов заявили, що як і раніше вважають Віктора Януковича юридично обраним президентом України, через якого кримській владі вдалося домовитися про допомогу з боку Росії.

Вчасно встановлений блокпост

Вранці 27 лютого сталася і інша важлива подія - блокпости на Перекопському перешийку і на півострові Чонгар, що контролюють автомобільний рух між Кримським півостровом і Херсонською областю, були зайняті бійцями кримського «Беркута» і їх колегами з інших регіонів України. Як стверджував народний депутат Верховної Ради України Генадій Москаль, там «виставили бронетранспортери, виставили гранатомети, виставили автомати, кулемети тощо [...] В'їхати в автономію іншими сухопутними шляхами неможливо, тільки морем. Таким чином, Крим повністю заблокований»

Запобігання теракту

У ніч з 27 на 28 лютого 2014 бійцям Кримської самооборони вдалося запобігти великого теракту на півострові. На одному з блок-постів була припинена спроба ввезення на територію автономії вибухової речовини потужністю 400 кілограм у тротиловому еквіваленті. Слідчі органи Херсонської області України, куди були передані затримані, досі не дали правової оцінки даним фактам.28 лютого 2014

Прибулого 28 лютого о Сімферополь для зустрічі з депутатами Верховної Ради Криму народного депутата України Петра Порошенка проросійські активісти зустріли криками «Росія», «Беркут», «Геть з Криму». Порошенко був змушений ретируватися.

На кінець лютого 2014 російські війська дислокувалися на території Кримського півострова відповідно до російсько-українськими угодами щодо Чорноморського флоту від 28 травня 1997 року, дія яких була продовжена в 2010 році. За цими документами, Україна погодилася на розміщення в Севастополі російських флотських об'єктів: 31-го випробувального центру, аеродрому Гвардійське, а також пунктів ВЧ зв'язку в Ялті і Судакcком районі та військового санаторію в Ялті. Росії на правах оренди перейшли головна бухта Севастопольська з причалами для стоянки більш ніж 30 бойових кораблів, бухта Карантинна з бригадою ракетних катерів ЧФ і водолазним полігоном, Козача бухта, де розміщується бригада морської піхоти, і Південна бухта. У Стрілецькій бухті спільно базувалися кораблі російського та українського флотів при контролі Чорноморського флоту над береговою інфраструктурою бухти. Росія отримала також основний арсенал боєприпасів, ракетну базу Чорноморського флоту, десантний полігон, випробувальний центр у Феодосії, два аеродроми - всього більше тисячі об'єктів у Криму. Російські ЗС мали право розміщувати на території України до 25 тисяч своїх військовослужбовців (включаючи до 2 тис. в морській піхоті і морської авіації наземного базування), а також до 24 артилерійських систем калібру більше 100 мм і 132 бронемашини в частинах морської піхоти ЧФ і 22 бойових літака морської авіації наземного базування. За російськими даними, на початок березня 2014 контингент російських військ на території України становив близько 16 тисяч осіб. Україна не денонсувала угоди з Росією, а перевищення граничної чисельності російських військ, яка визначається цим документом, зафіксовано не було, що дозволило російському керівництву відкидати звинувачення в «окупації» Криму.


1 березня 2014

МЗС РФ: вночі озброєні люди з Києва хотіли захопити МВС Криму.
За повідомленням Міністерства закордонних справ Росії, загонам самооборони вдалося запобігти спробі захоплення, є постраждалі.
МЗС РФ заявляє, що в ніч на 1 березня невідомі озброєні люди, спрямовані з Києва, намагалися захопити МВС Криму, говориться в повідомленні російського зовнішньополітичного відомства.

Цього ж дня після інциденту біля будівлі ГУВС АРК Сергій Аксьонов перепідпорядкував собі силові структури на території Криму і звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням про надання сприяння у забезпеченні миру і спокою на території Криму. Президент Росії Володимир Путін вніс до Ради Федерації звернення про використання Збройних Сил Росії на території України «до нормалізації суспільно-політичної обстановки в цій країні». Того ж дня Президент РФ отримав згоду на введення військ на територію України від Ради Федерації, але так і не скористався цим правом.

Президент України Віктор Янукович підтримує звернення Криму до Росії про допомогу. Про це повідомив сьогодні глава комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас, пославшись на заяву Януковича, що надійшло до Ради Федерації. Про це повідомляє ІТАР-ТАСС2 березня 2014

Севастополь може отримати особливий статус в Автономній республіці Крим після розширення його повноважень.Про це заявив спікер Верховної ради Криму Володимир Констятинов. Зараз Севастополь є містом державного значення на Україні.

Кілька бійців «Беркута» отримали російські паспорти.

30 екіпажів Військово-повітряних сил України заявили про свій вихід з них і перехід на бік Кримської Автономії. Військовослужбовці вступили до лав оборони Криму зі своїми бойовими машинами.
Влада Криму заявили про встановлення практично повного контролю над військовими частинами, дислокованими на території республіки. Загони самооборони кримчан заблокували злітні смуги всіх військових аеродромів, розташованих на території регіону.

За словами представників влади, безліч військовослужбовців вже залишили свої частини і перейшли на бік народу.

Прем'єр Верховної ради Криму Сергій Аксьонов видав указ про перехід військовослужбовців ВМС України в Криму під контроль влади автономії.
Після оголошення указу присягу на вірність жителям Криму виголосив командувач ВМС України Денис Березовський.

Вантажівка, де було майже півтонни тротилу, зупинили на в'їзді до Криму
Загони самооборони на в'їзді в Автономну Республіку Крим зупинили машину, в якій знаходилося майже півтонни тротилу, повідомляє "Перший канал" в неділю.


3 березня 2014

Авіабаза ВПС України під Севастополем перейшла на сторону кримської автономії.
Командування 204-й бази в Бельбеку перейшло на бік кримського народу. Армія Криму отримала в своє розпорядження 49 винищувачів.

У Криму російських військових вже прозвали «ввічливими озброєними людьми» Також на бік кримчан за два дні перейшли понад 5 тисяч силовиків і продовжує зростати. Під юрисдикцію уряду Автономної республіки Крим продовжують добровільно переходити військовослужбовці Збройних сил України, повідомили в адміністрації АРК. Протягом другого і третього березня на сторону кримського народу перейшли 5086 військовослужбовців Внутрішніх військ України, Державної прикордонної служби та Збройних сил України. Слідом за прикордонною заставою надводних кораблів у Балаклаві на бік кримського народу перейшов полк Внутрішніх військ, дислокований у Севастополі, а також окремий батальйон в Ялті. За минулу добу уряду АРК присягнули військовослужбовці зенітно-ракетних полків в Євпаторії і Феодосії, передає Russia Today з посиланням на «Інтерфакс». Також на бік уряду АРК перейшла командно-тактична група «Крим» у Дергачах.

Козаки Криму створюють інтернет-ополчення
Кримські козаки об'єдналися в громадський рух «Кримський фронт». Серед своїх завдань вони називають прорив інформаційної блокади півострова і переконання представників збройних сил перейти на бік народу Криму.

4 березня 2014

Сергій Аксьонов: Крим починає нове життя.
– -" Крим сьогодні автономна республіка. Автономна республіка Крим з повноваженнями, яких ніколи у неї реально не було. При цьому київську владу ми сьогодні легітимною не вважаємо. Вона для нас не є представником влади держави Україна. Ось до тих пір, поки всі ці процеси не визначені, ми її не визнаємо, не бачимо, і ніякого відношення до них не маємо. "-

Прем'єр Криму Сергій Аксьонов. Прес конференція 04.03.2014

У Криму створять міністерство оборони
Прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов пообіцяв створити в республіці власне міністерство оборони. Як повідомляє 4 березня РИА Новости, таку заяву глава регіонального уряду зробив на прес-конференції в Сімферополі. Раніше Аксьонов уже перепідпорядкував собі всі силові структури Криму.

Своє рішення він пояснив тим, що силовики отримували з Києва накази, що суперечать інтересам республіки. Крім цього Аксьонов розпорядився створити в регіоні загони самооборони. Генпрокуратура України визнала це рішення протизаконним і оскаржила його в суді.

"Міст через Керченську протоку"
Медведєв повідомив, що буде будуватися міст через Керченську протоку. Міст зв'яже Кримське узбережжя з Кубанським.

* Будівництво мосту оцінюється в $ 1,5 - 3 млрд. На будівництво потрібно 4-5 років.

Українські бойовики намагалися провезти до Криму тротил, боєприпаси і зброю, але не змогли пройти через кордон.


Пройшов мітинг біля воріт керченської військової частини (дивіться відео)

5 березня 2014

Туреччина не пропускає американський авіаносець в Чорне море
Влада Туреччини не пропускають американський авіаносець George HW Bush в протоку Босфор, обгрунтовуючи свою заборону міжнародними зобов'язаннями Туреччини.

Військові кораблі подібного призначення не можуть входити в протоку Босфор для виходу в Чорне море якщо вони не мають власних баз у берегів Чорного моря. При цьому США таких баз, на відміну від Російської Федерації, не має. Таким чином ніякої небезпеки авіаносець ВМС США, «застряглий» в Егейському морі для жителів Криму представляти не може.

До Криму прилетів Президент Татарстану Рустам Мінніханов.
При в'їзді в Автономну Республіку Крим діють блокпости, бійці спецпідрозділу «Беркут» контролюють, щоб сюди не звозили зброю і боєприпаси. Першочергове завдання - не допустити прояву екстремізму і захистити мирне населення.

6 березня 2014

До Криму приїхали представники ОБСЄ.

Рада Криму перенесла референдум на 16 березня і змінила винесенi на неї питання
Про це на референдум виносяться два питання: "Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?" і "Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?".

Було оголошено про те, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла рішення внести зміни в систему і структуру органів виконавчої влади. Було передбачено, зокрема, утворення наступних міністерств і служб:

Міністерство юстиції АРК;
Міністерство внутрішніх справ АРК;
Міністерство надзвичайних ситуацій АРК;
Податкова служба АРК;
Пенітенціарна служба АРК;
Кримська митниця;
Департамент охорони АРК.
Были также созданы Прокуратура АРК и Служба безопасности АРК

У Севастополі пройшов багатотисячний мітинг на підтримку об'єднання з Росією!

7 березня 2014

У Держдумі Росії Кримську делегацію зустріли довгими оплесками ...

У Кримському парламенті поспішають заспокоїти - блокування даних ЦВК не перешкодить проведенню референдуму. У Криму неодноразово проводилися вибори і тисячі копій списків виборців перебувають у місцевих комісіях.
Нагадаємо, що напередодні ввечері Центральна виборча комісія України повідомила, що тимчасово заблокувала доступ владі Криму до бази даних державного реєстру виборців, щоб перешкодити проведенню референдуму 16 березня, яке київські власті вважають незаконним.

Рада федерації підтримає рішення жителів Криму про входження автономії до складу Російської Федерації, якщо таке рішення буде прийнято на загальнокримському референдумі 16 березня. Про це заявила спікер верхньої палати російського парламенту Валентина Матвієнко на зустрічі з делегацією Верховної Ради Криму, яку очолює глава парламенту автономії Володимир Констятинов.

8 березня 2014

Більш нiж 65 тисяч людей зібралися в центрі Москви на Василівському узвозі на мітинг-концерт Ми разом! на підтримку жителів Криму.

У Криму з'явилася своя армія: перша рота добровольців принесла присягу на вірність народу республіки.9 березня 2014

Київ заблокував всі рахунки Криму
Віце-прем'єр Автономної Республіки Крим Рустам Теміргалієв заявив, що влада Києва заблокували рахунки Кримської автономії. Про це повідомляє «Інтерфакс».

У Сімферополі проходить проросійський мітинг.

Уряд Росії зарезервував близько 40 млрд рублів на підтримку розвитку промислово-економічної інфраструктури Криму. Про це повідомив журналістам у Сімферополі заступник голови комітету Державної Думи Російської Федерації з промисловості Павло Дорохін.

У Севастополі державною мовою стала російська.

10 березня 2014

На території Криму утворено 27 територіальних виборчих комісій з проведення загальнокримського референдуму.

Про це журналістам на прес-конференції повідомив голова Комісії Автономної Республіки Крим з проведення загальнокримського референдуму Михайло Малишев.

У зв'язку з напруженою обстановкою в Криму, Збройні сили України з 9 березня починають масштабні військові навчання в Херсонської області.

У Криму з'явилися провокатори, які забирають паспорти!
Приходять додому, питають на вулицях паспорта під приводом перевірки документів, І ЗАБИРАЮТЬ!

Це чергова спроба зірвати референдум!

У Сімферополі, по квартирах почали ходити міліціонери, які просять мешканців надати їм документи, а точніше паспорта. Після чого виривають потрібний їм лист і швидко тікають. Все більше людей починають дзвонити один одному і попереджати.

Сили самооборони Криму: провокації на кордоні активізуються
За даними сил самооборони Криму, близько 30 машин евромайдана з відповідними відмітним ознаками, в яких знаходяться 60-70 чоловік, вимагають пропустити їх на територію Криму з метою організації там евромайдана. Вони вступають з козацькими пікетами в словесні перепалки. Сили самооборони тримають ситуацію під контролем.

10 березня на прес-конференції в Сімферополі голова Комісії АРК з проведення загальнокримського референдуму Михайло Малишев представив виборчий бюлетень для голосування на загальнокримському референдумі 16 березня 2014.

10 березня , в багатьох частинах Росії пройшли мітинги на потримаю російського населення Криму.

11 березня 2014

Верховна Рада Автономної Республіки Крим та Севастопольська міська рада прийняли декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Згідно з декларацією, у разі рішення народів Криму в результаті референдуму увійти до складу Російської Федерації, Крим буде оголошений суверенною республікою і саме в такому статусі буде возз'єднаний з Російською Федерацією на правах суб'єкта.

12 березня 2014

Україна не стане вводити збройні сили в Крим, - Турчинов
"Ми не можемо починати військову операцію в Криму, так як такими діями поставимо під удар незахищену східний кордон України", - зазначив Турчинов.

13 березня 2014

У Севастополі невідомі намагалися знищити списки виборців
Вчорашнім днем, 12 березня, групою осіб були скоєні провокаційні дії на виборчій дільниці, що розташувалася на вул. Катерній.

Встигли
Бійці "Беркута" випередили бойовиків націоналістичних угруповань з Києва всього на 7 годин. Ті збиралися увірватися в Крим і встановити свою владу. Але їх на Перекопському перешийку зустрів кримський загону спецназу "Беркут", який приїхав туди незадовго.

14 березня 2014

Крим повністю підключиться до російських електромереж максимум через два роки, сказав в інтерв'ю РИА Новости спікер Верховної ради Криму Володимир Констятинов.15 березня 2014

У Криму - день тиші
Сімферополь, 15 березня. Кримінформ. Субота 15 березня оголошено так званим "днем тиші" в Криму перед майбутнім в неділю референдумом. Незважаючи на відсутність ухваленого у світовій практиці формальної заборони на агітацію за добу до початку волевиявлення, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації Криму приймають світовий стандарт за даність і виконують його положення. 15 березня в кримських ЗМІ не буде агітації "за" або "проти" входження до складу Росії. Кримська влада має намір провести моніторинг дотримання цієї "джентльменської угоди". Не допустимі й заклики до голосування за той чи інший варіант відповіді на референдумі і з численних концертних майданчиків, які будуть організовані в суботу та неділю у всіх містах Криму, де виступлять зірки естради. Водночас вираз громадянської позиції глядачами не підпадає під заборону. При цьому агітація за підвищення явки виборців не тільки дозволена, але й вітається - Крим зацікавлений в отриманні об'єктивних результатів волевиявлення якомога більшої кількості громадян.

У день референдуму в Севастополі на дільницях чергуватиме рятувальники і самооборона
Для того, щоб референдум в Севастополі пройшов максимально безпечно, вже зараз посилюють заходи безпеки: так, охорону здійснюватимуть співробітники міліції і загони самооборони.

"У Криму почала роботу місія міжнародних спостерігачів"
До складу місії входять 30 осіб, серед яких депутати Європарламенту і члени національних парламентів європейських країн.

Напередодні референдуму у Криму розпочала роботу місія міжнародних спостерігачів. Про це повідомив координатор місії, директор Європейського центру геополітичного аналізу Матеуш Піскорскі, пише ИТАР-ТАСС.

Сили самооборони запобігли диверсії на газопроводі на Арабатській стрілці - прем'єр Криму
Сімферополь, 15 березня. Кримінформ. Сили самооборони Криму запобігли спробі пошкодити газопровід на Арабатській стрілці в Криму групою осіб, що представилися співробітниками Прикордонної служби України. Про це повідомив прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов.

"Росія блокувала резолюцію Радбезу ООН проти референдуму в Криму"
Документ закликав усі країни не визнавати результати референдуму.
Рада Безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію проти референдуму в Криму. Росія як постійний член РБ ООН скористалася правом вето і заблокувала ухвалення резолюції.
Проект резолюції, ініційований США раніше цього тижня, припускав оголосити майбутній референдум в Криму "не мають силу" і закликати всі країни не визнавати його результати.

16 березня 2014

День референдуму

У Криму величезна кількість людей приходить на референдум. Експерти відзначають, що такий великий активності в Криму не було з часів СРСР! На багатьох ділянках утворюються черги.

Дані екзит-полу по референдуму в Криму:

ЗА возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації: 93%
ЗА статус Криму як частини України: 7%
За результатами екзитполу Кримського республіканського інституту політичних і соціологічних досліджень, на референдумі в Криму і Севастополі більшість жителів (93%) підтримують возз'єднання Криму з Росією.

Вверх