Крик України

Хронологія Євромайдана – січень

12 січня 2014

У Києві на Майдані Незалежності відбулося перше в 2014 році Народне віче. Біля резиденції Президента України Віктора Януковича в Межигір'ї пройшов мітинг учасників Автомайдану.

16 січня 2014

Парламент України прийняв державний бюджет на 2014 рік. Верховна рада також схвалила ряд поправок до інших законів, до яких не було надано висновок профільного комітету та експертизи науково-експертного управління Верховної ради. У ряді ЗМІ дані правки були названі «диктаторськими».
Дані зміни в законодавстві містили ряд нових обмежень, а також посилювали відповідальність за деякі вже передбачені законодавством порушення, багато з яких стосуються участі в акціях протесту. У тому числі були прийняті закони: про можливість блокування сайтів за рішенням експертів, про адміністративну відповідальність за установку без дозволу наметів, сцени і звукоапаратури для проведення мітингів, заборону знаходження на демонстраціях в масках і зі зброєю, про необхідність реєструватися політичним організаціям, що фінансуються з- за кордону.

19 січня 2014

У Києві на Народне Віче зібралося близько 100 тисяч мітингувальників, обурених законами, прийнятими провладною більшістю Верховною радою 16 січня, в порушення всіх норм регламенту, без обговорення в комітетах. Опозиція заявила про перетворення України на поліцейську державу, спробі встановлення авторитарної диктатури, утиску прав громадян прийнятими законами, необхідність створення «народного уряду» і проведення дострокових президентських виборів. Акція переросла у протистояння з міліцією.

Хід заворушень


Зіткнення почалися після того, як співробітники МВС відмовилися пропустити мітингувальників до будівлі Верховної Ради. Протестуючі мали намір заблокувати парламент, щоб депутати скасували закони, прийняті 16 січня.
У ході протистояння активісти підпалили кілька автобусів «Беркута», вантажівки, каси стадіону «Динамо», а самих бійців закидали петардами і коктейлями Молотова, також в хід йшли палиці і каміння. Міліція застосувала спецзасоби: світлошумові гранати, сльозогінний газ. Для гасіння підпаленого активістами автотранспорту були використані водомети.Около сотні осіб з обох сторін постраждали. У потерпілих діагностовано закриті черепно-мозкові травми, переломи, удари і отруєння невідомими речовинами. Протистояння продовжилися і 20 січня.

20 січня 2014

Рада міністрів закордонних справ ЄС закликав офіційний Київ переглянути «закони від 16 січня». «Вони значно обмежать основоположні права українських громадян на об'єднання, свободу медіа та преси, а також серйозно уріжуть діяльність громадських організацій», - запевнили міністри. Власне найбільш резонансні зміни стосуються проведення мітингів. Істотно посилюється відповідальність за організацію несанкціонованих акцій і участь в них.
!!!Ці заяви політиків з заходу майже всі забули. Але добре б їх згадати в той день, коли на всій території України заборонила мовлення всіх російських телеканалах захопила владу опозиція, розтоптавши повністю, таким чином, свободу слова в цій країні. Європа не коментувала цю подію, незважаючи на те, що цей прецедент ні йде ні в яке порівняння з «диктатурі» з законами від 16 січня.

21 січня 2014

Закони, прийняті 16 січня, були опубліковані газетами «Голос України» і «Урядовий кур'єр» і на наступний день більшість з них вступило в силу. 28 січня Верховна Рада скасувала деякі з них.

22 січня 2014

Центром протистояння в Києві стала вулиця Грушевського - вона веде в урядовий квартал, куди прагнуть прорватися радикали. У ніч на 23 січня в центрі української столиці горіли покришки і вдома. На Майдані і Хрещатику зводяться і зміцнюються барикади.

Всім відомо про чотирьох загиблих на Майдані з боку активістів 22 січня. Але не всім відомі такі факти:
Тіло опозиціонера Юрія Вербицького, який був викрадений з Олександрівської лікарні Києва разом з опозиціонером Ігорем Луценко, було виявлено в лісі. Експертиза показав, що смерть настала внаслідок переохолодження.
Тіла Жізневськая і Нігояна були знайдені в будівлі НАН України після анонімного дзвінка. Експертиза показала, що інші вбиті на вулиці Грушевського загинули від вогнепальних поранень, нанесених з відстані двох - трьох метрів зверху під досить великим кутом. Слідчі також змогли встановити точний час смерті загиблих, проте місце отримання ними поранень встановити не вдалося. Крім того, експертиза показала, що вбивство Сергія Нігояна було скоєно з тієї ж зброї, що і вбивство співробітника правоохоронних органів, вчинене 24 січня.

23 січня 2014

Опозиціонери проведи п'ятигодинні переговори з Віктором Януковичем. На час переговорів було оголошено перемир'я. За підсумками цих переговорів опозиція заявила, що досягла домовленості з владою про звільнення заарештованих за акції протесту людей за умови звільнення урядового кварталу, розблокування вулиці Грушевського. Однак народні збори відкинув дану пропозицію, після чого Арсеній Яценюк оголосив про розширення Майдану на вулицю Грушевського.
!!!Це не єдиний випадок, коли Майдан не прислухається до своїх «лідерів». Варто замислитися над тим, хто насправді керував натовпом радикалів!

24 січня 2014

Вночі мітингувальники захопили будівлю Міністерства аграрної політики та продовольства України, що знаходиться на Хрещатику. Комісар Європейського Союзу Фюле обговорював шляхи мирного вирішення політичної кризи на Україні з Президентом Януковичем і одним з лідерів опозиції В. Кличко.

Увечері на вулиці Грушевського відновилося протистояння, що супроводжувалося спалюванням автомобільних покришок, підривом петард і перестрілками з використанням травматичної зброї. У МВС повідомили, що особами, що називають себе «охороною Майдану» були захоплені троє міліціонерів. Один з них був поранений ножем, після чого звільнений і госпіталізований, двоє інших затримані в приміщенні КМДА. 25 січня їх звільнили за сприяння іноземних послів і мітингувальників, за свідченням Захарченко їх катували.

25 січня 2014

Бойові дії


Активістами радикального руху «Спільна справа» захоплено будівлю Мін'юсту України.

Загоном з 300 бойовиків була зроблена спроба захоплення стратегічного об'єкта - Міністерства енергетики України. Міністр енергетики Едуард Ставіцкійсам вийшов до загарбників і переконав їх покинути стратегічний об'єкт.
Військовослужбовці внутрішніх військ, що розмістилися в Українському домі, який раніше не займався мітингувальниками на прохання директора, оскільки в ньому зберігалися дві музейні колекції, були виявлені протестуючими. Під час розпочатого штурму був вибитий ряд броньованих стекол прозорого фасаду будівлі і мітингувальники почали закидати військовослужбовців пляшками із запальною сумішшю.Військовослужбовці намагалися відобразити штурм, кидаючи світлошумові гранати і поливаючи нападників водою зі шлангів, однак відсутність дієвих засобів захисту і багаторазове чисельну перевагу нападників звело нанівець їхні спроби відстояти будівлю. Їм було запропоновано вийти через утворений коридор. Після переговорів з Віталієм Кличком правоохоронці залишили будівлю через бічний вхід. Наступного дня МВС випустило заяву, що в ході протистояння в співробітників міліції, крім каменів і пляшок із запальною сумішшю, кинули бойову гранату РГД-5, з якої не була висмикнута чека

Переговори


У ході переговорів з лідерами опозиції Віктор Янукович запропонував лідеру фракції «Батьківщина» Арсенію Яценюку посаду прем'єр-міністра, а лідеру партії «УДАР» Віталію Кличко - віце-прем'єра з гуманітарних питань.«У разі згоди Арсенія Яценюка зайняти пост прем'єр-міністра президентом буде прийнято рішення про відставку уряду», - повідомила міністр юстиції Олена Лукаш.
Яценюк заявив, що опозиція готова взяти на себе відповідальність за країну і повести її до Євросоюзу. Кличко на мітингу Євромайдана оголосив, що опозиція вимагає проведення дострокових виборів президента вже цього року. Лідер фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок вважає, що президент Янукович почав йти на поступки завдяки активності регіонів. Поки, проте, опозиція відмовилася від пропозицій влади, вважаючи їх недостатніми.

26 січня 2014

Ветеранами-«афганцями» на даху Українського дому були виявлені бойові набої. У зв'язку з цим, депутатів попросили розслідувати, чи були снайпери на даху Українського дому, оскільки на даху було, крім жмені патронів до автоматного патрона 7,62 × 39 мм, виявлено два патрони від снайперської гвинтівки і масляна папірець, яка служила роздільником в коробці з патронами. Український дім знаходиться навпроти барикад на вулиці Грушевського.

27 січня 2014

Демонстранти захопили міністерство юстицій, і почали його барикадувати. Вони відмовилися залишити приміщення, незважаючи на прохання Віталія Кличка. Відповідальність за захоплення будівлі взяло на себе громадянське рух «Спільна справа».

28 січня 2014

Прем'єр-міністр України Микола Азаров подав у відставку , яку президент Віктор Янукович прийняв. За конституцією України, відставка прем'єра тягне за собою відставку всього кабінету міністрів. Обов'язки глави уряду України почав виконувати перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

Велика частина «законів 16 січня» була скасована більшістю голосів. Остаточно «закони 16 січня» були скасовані 31 січня указом президента Віктора Януковича № 732-VII. Депутат Верховної ради Інна Богословська повідомила в ефірі 5 каналу, що на засіданні фракції Партії регіонів, що проходив 28 січня, люди з груп Рината Ахметова (40 депутатів) і Сергія Тігіпка (38 депутатів) відмовилися підтримати введення надзвичайного стану на Україні, на чому наполягала, зокрема, група, підконтрольна Клюєву (главі Адміністрації Президента).

29 січня 2014

У зв'язку з необхідністю звільнення затриманих активістів, «Радою Майдану» було прийнято звільнити приміщення Мінагрополітики, захоплене 24 січня 2014 праворадикалами з «Спільної справи». У ході визволення будівлі між «Спільна справа» та загоном «самооборони Майдану» виник збройний конфлікт

Сегодня прошло первое заседание кабмина Украины под председательством исполняющего обязанности премьер-министра Сергея Арбузова. Перед началом заседания подавший накануне в отставку с поста главы правительства Николай Азаров попрощался с бывшими коллегами. Согласно указу президента, министры продолжают исполнять свои обязанности до формирования нового кабинета. Азаров передал свои полномочия Арбузову и пожелал правительству выдержки.

Вечером парламент Украины без обсуждения принял закон об амнистии, который предполагает освобождение от ответственности участников протестных акций, за исключением тех, кто совершил особо тяжкие преступления. Закон вступит в силу только после того, как протестующие освободят захваченные административные здания. Однако оппозиция пока не намерена выполнять это условие.

31 січня 2014

За заявою МВС України протести, починаючи з листопада 2013 року, були стихійними, а спланованими, включаючи силовий варіант розвитку. Про це свідчать матеріали на вилучених серверах партії «Батьківщина».Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом спроби захоплення державної влади.

!!! C цього дня у опозиції немає іншого виходу, ніж повне усунення законної влади в Києві. Лідер «Батьківщини» наверніка знав, що знаходиться на вилучених з їхнього офісу серверах.