Події в Криму - після референдуму
Крик України
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд

Події в Криму - після референдуму
17 березня 2014

Вітання Кримчан.

Спікер Верховної ради і прем'єр-міністр Криму Володимир Констятинов і Сергій Аксьонов зі сцени мітингу-концерту в центрі Сімферополя привітали кримчан з рішенням референдуму про возз'єднання з Росією.

"Комісія завершує свою роботу, але вже зараз всім очевидно - ми зробили це!", - Заявив Констятинов. "Ми перемогли!, - Продовжив він. - Саме ми, кримчани, за ці два тижні перевернули весь світ догори ногами і сказали, що ми повернемося додому - в Росію!".

З 30 березня Крим перейде на Московський час!

А вже з квітня, карбованець стане основною грошовою одиницею Республіки. Але ходіння гривні на території Криму, що не буде обмежено на курортний сезон.

Сьогодні Російська Федерація надала Республіці Крим фінансову допомогу в розмірі 15 млрд. крб.18 березня 2014

Росія і Крим підписали в Георгіївському залі Кремля договір про входження республіки до складу РФ.

Свої підписи під документом поставили президент Росії Володимир Путін, голова Держради Криму Володимир Констятинов, голова Ради міністрів Криму Сергій Аксьонов і глава Севастополя Олексій Чалий. Республіка Крим вважається прийнятою в РФ з дати підписання договору. У складі Російської Федерації утворюються нові суб'єкти - Республіка Крим і місто федерального значення Севастополь

Українські військові подають рапорти про розірвання контрактів.

Прем'єр-міністр, верховний головнокомандувач Криму Сергій Аксьонов наказав військовослужбовцям військових частин збройних сил України на території півострова, які не бажають служити в армії Криму, подати рапорта про розірвання контрактів. Решті наказано вступити на службу збройних сил республіки. Наказ підписаний Аксьоновим у зв'язку з оголошенням незалежності Криму.Провокация

В Симферополе от выстрелов снайпера погибли боец крымской самообороны и украинский военнослужащий. Еще двое — боец самообороны и украинский военный — получили ранения.19 березня 2014

Пєсков: Українські військові можуть вільно покинути територію Криму
Українські військові можуть приєднатися до військових частин Криму, а потім - до російської армії, або "вільно покинути півострів". Таку заяву зробив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков в інтерв'ю телерадіокорпорації BBC.20 березня 2014

Громадяни та військові РФ звільнили військову частину в Перевальному.

Почалася видача кримчанам Російських паспортів.21 березня 2014

Що буде з вкладами кримчан в українських банках?
Кримські власті ведуть переговори з власниками банків.
- Банки України гарантують збереження вкладів. Банком Криму зі свого боку будуть прийняті всі заходи щодо недопущення втрати вкладів, - заявив голова Банку Криму Микола Барилюк. На даний момент розробляється механізм повернення депозитів вкладникам тих українських банків, які не побажають ліцензувати свою діяльність відповідно до російського законодавства та підуть з кримського ринку.

У Криму будують 9 парогазових електростанцій.
На території півострова розпочато спорудження 9 електростанцій, завдяки яким загроза відключення електроенергії буде зведена до мінімуму
Про це розповів перший віце-прем'єр уряду Криму Рустам Теміргалієв.

22 березня 2014

Українські військові тепер російські.
Понад 16 тисяч українських військовослужбовців з 18 тисяч, які знаходяться в Криму, увійшли до складу Збройних сил Росії. Решта (менше 2 тисяч) побажали убути на територію України.

МОСКВА, 22 березня - РІА Новини. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу поставив перед командуванням Чорноморського флоту завдання надати можливість особовому складу збройних сил України, який побажав залишити Крим, організовано вийти на територію України.

Відзначається, що всього у військових частинах збройних сил України на території Криму державні прапори Росії підняті в 147 військових підрозділах та установах. "Андріївські прапори Військово-морського флоту Росії в даний час підняті на 54 з 67 кораблів і суден військово-морських сил України, в тому числі на 8 бойових кораблях і 1 підводному човні".23 березня 2014

На в'їздах до Севастополя розібрали блокпости
Проїзд в місто відкрито ...
Блокпости, які охороняли всі в'їзди до Севастополя протягом чотирьох тижнів, розібрані за розпорядженням голови Координаційної ради міста Олексія Чалого.

Україна відключила Криму електрику.
У Сімферополі - в декількох районах міста, а також у деяких містах Криму ввечері 23 березня відсутнє енергопостачання. Знеструмленими виявилися багато районів Сімферополя, його передмістя, а також частина Ялти та інших міст Криму.


Зниження обсягів електропостачання Криму з материкової частини України - спроба шантажу Києвом Російської Федерації. Про це Кримінформу заявив перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв.

24 березня 2014

У Криму не залишилося українських військових.
Українські військові, дислоковані в Криму, покинули півострів або перейшли на бік Росії. Про це, як 24 березня повідомляє РІА Новини, заявив кримський віце-прем'єр Рустам Теміргалієв.

Крим переходить на використання російських рублів.
У понеділок, 24 березня, на півострові починається офіційне звернення російського рубля.
На національну валюту Росії переводяться всі взаєморозрахунки по будь яким платежам, якщо одна з сторін є резидентом Росії.
До 1 січня 2016 року у Криму допускається обіг гривні, розрахунки в якій можна буде виробляти в готівковій та безготівковій формах. Потім рубль стане єдиною законною валютою в регіоні.

25 березня 2014

Кримський "Беркут" збереже свою назву у складі органів МВС Росії.
Про це в понеділок повідомив міністр внутрішніх справ РФ Володимир Колокольцев на зустрічі з особовим складом підрозділу в Сімферополі. Міністр зазначив, що "Беркут" проявив себе як функціональний колектив, довівши у важких умовах високий рівень підготовки та морального духу.


26 березня 2014

Нова техніка - на озброєнні гарнізону Севастополя.
Сьогодні розподіляли техніку, передану місту в якості гуманітарної допомоги від Москви.
Автопарк МНС поповнили 6 пожежних автомобілів, а також автодрабина з висотою підйому 52 метри.
У переддень літнього пожежонебезпечного періоду подібне технічне поповнення вкрай необхідно. Ця техніка потрібна гарнізону, так як планується провести розширення системи пожежної охорони міста.
Нові автомобілі, імовірно, відправляться у віддалені населені пункти та важкодоступну гірську місцевість, де питання забезпечення пожежної спецтехнікою стоїть дуже гостро.27 березня 2014

Бюджети Криму і Севастополя отримають понад 13 мільярдів карбованців
Бюджети Республіки Крим та бюджету Севастополя в 2014 році отримають понад 13 мільярдів рублів з бюджету Російської Федерації.
Про це повідомляється в матеріалах до засідання уряду.
"З урахуванням поточної ситуації з виконанням бюджетів Республіки Крим та Севастополя пропонується за рахунок зазначених коштів надати в 2014 році з федерального бюджету додаткову фінансову допомогу бюджету Республіки Крим у розмірі 10,7 мільярда рублів і бюджету Севастополя - 2,4 мільярда рублів у вигляді дотацій на підтримку заходів щодо забезпечення збалансованості бюджетів суб'єктів Російської Федерації», - йдеться в документі.28 березня 2014

У Криму прибув катер, який курсуватиме з Керчі в Анапу.
Вранці 28 березня на керченський Морвокзал прибув катамаран, який буде виконувати рейси за маршрутом «Керч - Анапа», відзначає «АН-Керч».

30 березня 2014

Кримська влада пообіцяли два роки не підвищувати комунальні тарифи.

31 березня 2014

ПриватБанк, який належить Коломойському, заблокував кримські рахунки своїх клієнтів, і з минулого тижня люди не можуть зняти з них кошти навіть на материковій частині України.

Указом президента Росії створено Міністерство РФ у справах Криму.
Президент Росії Володимир Путін підписав укази про створення Міністерства РФ у справах Криму і призначення його керівником Олега Савельєва.
Кордон Криму з Україною відкрита для вільного проїзду.
При в'їзді до Криму забезпечується вільне пересування легкового та вантажного транспорту.
Як передає КІА, при пересуванні у бік Криму і назад потрібно пройти тільки два блок-посту - кримський і український. Прикордонники в обох випадках просять пред'явити паспорт і документи на автомобіль, вибірково просять водіїв відкрити багажне відділення. При цьому ретельного огляду речей не проводиться. Проходження двох постів займає близько 10 хвилин.1 квітня 2014

Іноземцям для відвідання Криму тепер необхідно отримати російську візу - МЗС РФ
"У зв'язку з возз'єднанням Криму та міста Севастополь з Російською Федерацією іноземному громадянину для відвідування території Криму необхідно отримати російську візу в одному з дипломатичних представництв чи консульських установ Російської Федерації, - інформували в міністерстві. - Питання виїзду іноземних громадян, які перебувають на території Криму, які раніше прибутку відповідно до законодавства України у безвізовому режимі, необхідно вирішувати через представництво МЗС Росії у Сімферополі".

До липня 2014 пенсія в Криму зросте в два рази.
Вже з 1 квітня 2014 пенсії жителів Криму і Севастополя зростуть на 25%, з 1 травня - на 50%, з 1 червня - на 75%, а з 1 липня збільшаться в два рази порівняно з призначеною «української» пенсією.

Путін має намір вирішити нагальні проблеми кримських татар.
У ході зустрічі з главою Татарстану Рустамом Мінніхановим президент Росії Володимир Путін заявив, що доручить опрацювати можливість узаконити поселення цього народу в Криму, а також створити програму з розвитку інфраструктури.

«Аерофлот» знижує ціни на квитки до Криму.
«Аерофлот» починає продаж квитків до Криму за спецтарифами. Мінімальна ціна квитків туди-назад складе 7500 рублів (1900 гривень).
Крім цього, з 1 квітня по 31 травня «Аерофлот» збільшить частоту польотів з Москви до чотирьох щоденних рейсів, а з 1 червня - до 8 щоденних рейсів.2 квітня 2014

Більше 90% росіян підтримують возз'єднання з Кримом.
Понад 90% громадян Росії вважають правильним рішення про прийняття Криму до складу РФ. Про це свідчать опубліковані сьогодні дані опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки / ВЦВГД /.

Процедура заміни водійських посвідчень та перереєстрація машин в Криму буде безкоштовна.3 квітня 2014

Сімферополю обіцяють глобальну реконструкцію доріг.
Державна компанія "Російські автомобільні дороги" оцінює ремонт доріг по всьому Криму в поточному році у розмірі 1,2 мільярда рублів.

Кримські винороби отримують перспективні горизонти для роботи на російському ринку - республіканський міністр агрополітики.
Кримінформ повідомляє. Кримські підприємства, що виробляють підакцизну продукцію - вино, коньяки, шампанське, отримують великі перспективи для роботи на російському ринку. Про це кореспонденту Кримінформа повідомив міністр аграрної політики і продовольства Криму Микола Полюшкін.


4 квітня 2014

«МакДональдс» призупинив роботу в Криму.
Компанія «МакДональдс» призупинила роботу своїх ресторанів в Криму «у зв'язку з виробничими причинами», запропонувавши співробітникам переїхати на Україну. «У зв'язку з виробничими причинами, незалежними від" МакДональдс ", діяльність установ, розташованих в Сімферополі, Севастополі та Ялті, було тимчасово призупинено. Ми сподіваємося, що зможемо відновити їх роботу, як тільки з'явиться така можливість », - йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Тисячі українських військових, які служили в Криму, запросили російські паспорти.
Понад 8 тисяч українських військовослужбовців, які раніше проходили службу у військових частинах в Криму, здали документи на отримання російських паспортів.
Про це повідомив міністр оборони РФ генерал армії Сергій Шойгу, передає «Кримінформ».

У Криму з сьогоднішнього дня почнуть видавати зарплату в рублях.5 квітня 2014

Виконуючий обов'язки губернатора Севастополя Олексій Чалий зазначив, що, на його думку, останні 23 роки місто занепадало.6 квітня 2014

У Кримському парламенті обурені провокаційними заявами в Радбезі ООН

Російський міністр вважає, що можна добувати руду під Керчю
Міністр природних ресурсів і екології РФ Сергій Донський попросив Роснадра врахувати в програмі з геологорозвідки на 2014 рік необхідний обсяг робіт у Криму.7 квітня 2014

Путін зажадав швидко сформувати підрозділи ФСБ в Криму і Севастополі.
Президент РФ Володимир Путін поставив перед Федеральною службою безпеки завдання «не допустити у владні структури Криму тих, хто спробує заважати нормальному розвитку півострова».
«Особливу увагу прошу приділити формуванню територіальних підрозділів ФСБ в нових суб'єктах Федерації - Криму і Севастополі», - сказав глава держави на засіданні колегії Служби.

Кримські правоохоронці знищили 200 ігрових автоматів.
Кримські правоохоронці знищили партію ігрових автоматів, які були вилучені в нелегальних розважальних закладах Сімферополя за останні півроку. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ по Республіці Крим.

У Криму оформлено близько 80 тисяч російських паспортів.
Федеральна міграційна служба Росії видала вже близько 80 тисяч російських паспортів для жителів Криму, від російського громадянства відмовилися поки тільки 16 осіб, повідомляють РІА Новини з посиланням на прес-службу відомства.
«На сьогоднішній день вже прийнято понад 145 тисяч документів від громадян на оформлення паспорта громадянина РФ», - йдеться в повідомленні.9 квітня 2014

У транспортну інфраструктуру Криму вкладуть 7 мільярдів карбованців.
За попередніми даними, близько 7 млрд карбованців буде інвестовано в модернізацію транспортної інфраструктури Криму.
Про це повідомив віце-прем'єр Росії Дмитро Козак.
У першу чергу будуть реалізовані затверджені рішення, а саме - облаштування дороги на схід, яка в майбутньому буде з'єднана з мостом через Керченську протоку, передає «Кримінформ».
Козак зазначив, що роботи з модернізації транспортної інфраструктури почнуться вже в нинішньому році.
Аксьонов: "бізнесмени хочуть інвестувати в Крим більше ніж 1 млрд доларів"
Прем'єр-міністр республіки Сергій Аксьонов в інтерв'ю Російській газеті заявив, що Крим зараз має заявками на вкладення коштів у різні галузі, включаючи сільське господарство, туризм і нерухомість, на суму понад мільярд доларів.


10 квітня 2014

У республіці Крим встановлено мінімальний розмір оплати праці на 2014 рік.
На вчорашньому засіданні президії кримського парламенту прийнято рішення про встановлення з 1 квітня поточного року на всій території Республіки Крим мінімального розміру оплати праці (МРОТ) на рівні 5554 карбованців на місяць (1461,58 гривень).

Для довідки: станом на 1 січня 2014 мінімальна заробітна плата в Україні становить 1218 гривень.11 квітня 2014

Державна Рада прийняла Конституцію Республіки Крим. C повним текстом конституції можна ознайомитися тут.13 квітня 2014

Сергій Аксьонов нагородив бійців самооборони.
Сьогодні, в день 70-річчя визволення Сімферополя від фашистських загарбників, місто вшановував не тільки ветеранів, але й героїв нашого часу. Верховний Головнокомандуючий, глава Ради Міністрів Республіки Крим Сергій Аксьонова та Голова Держради Республіки Крим Володимир Констятинов нагородили медалями «За захист Криму-2014» 1375 бійців самооборони. «Завдяки вам ми зберегли мир і спокій у Криму, і тепер ми у рідній державі - Російської Федерації, - звернувся до бійців Сергій Аксьонов. - Низький вам за це уклін!».14 квітня 2014

У Криму пройде всеросійський конгрес.
З 23 по 27 квітня 2014 року в Криму пройде Всеросійський Конгрес «Відпочинок в Криму 2014».
Організатори: Міністерство курортів і туризму Республіки Крим і Федеральне агентство з туризму Російської Федерації.17 квітня 2014

У Криму з'являться пляжі для людей з обмеженими фізичними можливостями.
На території Республіки Крим планується облаштувати пляжі для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Дане рішення буде здійснюватися в рамках розпорядження Голови Ради міністрів Республіки Крим від 14 квітня 2014 «Про план першочергових заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями в Республіці Крим».
Зараз готується пілотний проект по декількох пляжам в Євпаторії, Алушті та Ялті, які будуть обладнані для інвалідів, як приклад для інших регіонів.

Сергій Аксьонов разом з кримчанами взяв участь у «прямій лінії з Володимиром Путіним»
17 квітня кримчани і севастопольці вперше отримали можливість особисто поставити запитання Президенту Російської Федерації Володимиру Путіну під час стала вже традиційної щорічної прямої лінії. Однією з головних тем стало, звичайно ж, возз'єднання Криму і Севастополя з Російською Федерацією. Тому перше пряме включення було з міста-героя Севастополя.18 квітня 2014

СЕРГІЙ АКСЕНОВ: Доступ громадян до моря буде забезпечений.
Глава Республіки повідомив, що в переддень туристичного сезону в Криму проведена повна інвентаризація пляжів півострова. На узбережжі виїжджали фахівці прокуратури, міліції, Фонду майна і Міністерства курортів і туризму Криму.
Громадянам та підприємствам, незаконно встановили огорожу в прибережних зонах Криму, для виправлення ситуації Уряд визначив термін до 1 травня 2014 року.

Вкладники українських банків отримають компенсацію.
Вкладники отримають компенсацію з бюджету держави, повідомив тимчасово виконуючий обов'язки Глави Республіки Крим - Голова Ради міністрів Сергій Аксьонов. «Компенсації будуть виплачені в сумах до 700 тисяч рублів. Кошти на це зарезервовані у федеральному бюджеті », - повідомив Сергій Аксьонов.
Компенсація понад цієї суми вкладникам українських банків, у тому числі юридичним особам, проводитиметься за рахунок коштів, отриманих від продажу майна фінустанов, розташованих на території Криму. «І за рахунок майна держави Україна, яке знаходиться в нашому розпорядженні. Ніхто нічого не втратить - це ми гарантуємо », - запевнив Аксьонов.21 квітня 2014

На засіданні держради РФ був підписаний указ про заходи з реабілітації народів Криму.
Сьогодні, на засіданні Державної Ради РФ і Ради з нацпроектів і демографічної політики Президент Росії Володимир Путін повідомив про підписання Указу про заходи з реабілітації вірменського, болгарського, грецького, кримсько-татарської та німецького народів та державну підтримку їх відродження і розвитку

«Мною підписано Указ про реабілітацію кримськотатарського населення Криму, вірменського населення, німців, греків - усіх, хто постраждав під час сталінських репресій, - сказав Володимир Путін. - Також, в цьому Указі прописані заходи щодо соціально-економічного облаштування деяких територій, які в останні роки, можна сказати, десятиліття, були практично кинуті і юридично ніяк не оформлені і в соціальному плані абсолютно ніяк не розвивалися, а тільки деградували. Ми з колегами про це ще детальніше поговоримо ».22 квітня 2014

Кримські ветерани ВВВ отримають до 9 травня матеріальну допомогу.
До Дня Перемоги всі ветерани Великої Вітчизняної війни, що проживають в республіці, отримають матеріальну допомогу. Про це сьогодні на засіданні Ради міністрів Республіки Крим повідомила міністр соціальної політики Олена Романовська.23 квітня 2014

На сайті мінекономрозвитку РФ відкрито прийом запитань від громадян республіки Крим і Севастополя.
З метою виявлення найбільш проблемних моментів і надання інформаційної підтримки у сфері ведення підприємницької діяльності на сайті Мінекономрозвитку Росії відкритий прийом запитань від громадян, що проживають в Республіці Крим та місті Севастополі.

Вверх