Крик України

Хронологія подій у Краматорську

12 квітня 2014

Представники «Народного ополчення Донбасу» увечері 12 квітня зайняли будівлю міського відділу Краматорського ГУМВС (Головного управління міністерства внутрішніх справ) Донецької області. Близько 50 озброєних людей увійшли до будівлі, пролунало кілька пострілів. За свідченням очевидців, ніхто не постраждав, до місцевих лікарень ніхто не звертався. Добровольці за кілька хвилин зайняли будівлю. Незабаром його без зброї залишили всі працівники міліції,  повідомив один із командирів  Народного ополчення Донбасу Павло Воловий.

15 квітня 2014

Протестувальники в Україні  звільнили будівлю  краматорського відділу міліції, повідомило місцеве «Радіо Весті».

У Краматорську  підбито винищувач, повідомили очевидці, додавши, що на місцевому аеродромі є жертви.

16 квітня 2014

Українська бойова техніка вступила до Краматорська, кілька машин БМД разом з екіпажами  перейшли на бік ополченців, проїхавши містом із російськими прапорами. Прихильники федералізації України після бою заблокували виїзд із зайнятого військовими аеропорту.

На околиці Краматорська сталося зіткнення між силами української армії та прихильниками федералізації, після того як військові атакували блокпост народної самооборони в районі села Семенівка на в'їзді до Краматорська з боку Дніпропетровська. Внаслідок перестрілки між армією та ополченцями було поранено одного з ополченців.

18 квітня 2014

Військовослужбовці високомобільних десантних військ Збройних сил України повернули дві з шести одиниць бронетехніки, яку захопили в Краматорську 16 квітня.

Увечері 18 квітня група невідомих спробувала розібрати барикади навколо міськради Краматорська. За словами лідера народного ополчення Слов'янська В'ячеслава Пономарьова, лише своєчасне прибуття підкріплення із сусіднього Слов'янська дозволило не допустити провокацій.

ЩОДО ТЕЛЕВЕЖІ


Мітингувальники у Краматорську знову  зайняли телевізійну вежу  та відновили мовлення російських каналів. Про це повідомила прес-служба концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, у підпорядкуванні якої перебуває телевежа.

19 квітня 2014

Народне ополчення Краматорська взяло під контроль міську телевежу, перервало мовлення українських каналів та включило, відключені раніше, російські.

21 квітня 2014

Прихильники федералізації, не зустрівши жодного опору, зайняли будівлю Служби безпеки України у Краматорську. Біля будівлі зібралося багато місцевих жителів, дехто з прапорами Донецької народної республіки. Прапор також повісили на паркан біля будівлі РБ України. Раніше  взято під контроль  будівлю міського відділу міліції.

За фактом захоплення будівель СБУ та міліції у Краматорську  порушено кримінальну справу  за статтею «Терористичний акт». Ознайомитись з 'терористами' можна на фотографіях нижче. Вони не приховують обличчя!

28 квітня 2014

В аеропорту Краматорська, який контролюється силами української армії та використовується як один із плацдармів для ведення операції проти ополченців, сталася перестрілка. Напередодні ввечері з'являлися повідомлення, що біля аеропорту  помічені скупчення сил прихильників федералізації.

У ході бойового зіткнення біля аеродрому в Краматорську було поранено представника СБУ та військовослужбовця ВВ МВС України.

3 травня 2014

УКРАЇНСЬКІ СИЛОВИКИ РОЗПОЧАЛИ ШТУРМ У КРАМАТОРСЬКУ


Українські силові структури розпочали спецоперацію у Краматорську (Донецька область). Озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків намагалися провести зачистку міста від сепаратистів. На околицях Краматорська бойовики Національної гвардії вбили дівчину-медсестру (Ю. Ізотову, 21 рік) та трьох її друзів. Автомобіль, на якому молодики намагалися виїхати в безпечне місце, розстріляли з автоматичної зброї. За даними департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації, у ході боїв у Краматорську загинуло 6 людей, 15 людей з вогнепальними пораненнями доставлено до лікарень.
Джерело:  Біла книга МЗС РФ (2-е видання)

4 травня 2014

В Україні сили самооборони повернули контроль над Слов'янськом, Краматорськом, Костянтинівкою. Про це повідомляє телеканал "Росія 24". Українські військові відійшли у бік аеродрому у Краматорську.

6 травня 2014

СЛОВ'ЯНСЬК ТА КРАМАТОРСЬК БЕЗ МЕДИКАМЕНТІВ.


У містах Слов'янськ та Краматорськ склалася гостра потреба у ліках та медичних товарах для надання допомоги пораненим, повідомив прес-секретар Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) для Європи та Центральної Азії Давид-П'єр Марке.

11 травня 2014

КРАМАТОРСЬК ГОЛОСУЄ


Активно йшло голосування у Краматорську Донецької області. Це місто стало одним із центрів протестного руху на Південному Сході, тут точилися справжні бої між ополченцями та українськими силовиками.

13 травня 2014

ПІД КРАМАТОРСЬКОМ ТОЧАТЬСЯ БОЇ


У районі сіл Жовтневе та Дмитрівка  йдуть зіткнення  ополченців із нацгвардією. За наявними даними, «ополченці підбили кілька одиниць бронетехніки ЗС України, у тому числі один БТР».

УКРАЇНСЬКІ ВС СТЯГУЮТЬ ВІЙСЬКА


Пізніше бійці так званої національної гвардії оточили село Жовтневе, розташоване за 15 км від міста Краматорськ (Донецька область). Як повідомив кореспонденту ІТАР-ТАРС представник ополчення Краматорська, у цей район стягується бронетехніка, приземлилися щонайменше три вертольоти ЗС України.

Внаслідок збройних зіткнень у районі Краматорська (Донецька область) загинули шестеро військовослужбовців ЗС України, ще вісім отримали поранення різного ступеня тяжкості.

14 травня 2014

ОПЕРАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ СИЛОВИКІВ ПІД КРАМАТОРСЬКОМ


Увечері 14 травня колона бронетехніки у складі 10 одиниць за підтримки 6 вертольотів увійшла до населеного пункту Солнцево поруч зі Староварварівкою, звідки протягом півгодини лунала інтенсивна стрілянина, у тому числі з великокаліберної зброї.

 

ПРО ВИКОРИСТАННЯ ВЕРТОЛЬОТІВ ІЗ СИМВОЛІКОЮ ООН


14 травня у ЗМІ  з'явилися повідомлення  про використання під час спецоперації під Краматорськом щонайменше трьох вертольотів, пофарбованих у білий колір із нанесеною символікою та розпізнавальними знаками ООН. За наявною інформацією, йдеться про три бойові Мі-24 та один транспортний Мі-8. Відеозапис з одним із Мі-24 був викладений на відеохостинг YouTube.

 

РОЗСТРІЛ МИРНИХ ГРОМАДЯН ПІД КРАМАТОРСЬКОМ


На Донеччині на околицях селища Олександрівка (біля Краматорська) українські військові без попередження відкрили вогонь мікроавтобусом та легковим автомобілем з місцевими жителями, які рано вранці поверталися з риболовлі. 2 особи загинули, 2 отримали поранення. Ще один напад на мирних жителів стався у тому ж районі на дорозі між населеними пунктами Нова Варварівка та Стара Варварівка. 50-річну жінку, яка їхала із сином на автомашині «Нива», зупинили українські військові та холоднокровно розстріляли. Жінка загинула на місці, її син вижив і у тяжкому стані потрапив до лікарні. Нападники забрали гроші та документи загиблої.
Джерело:  Біла книга МЗС РФ (2-е видання)

15 травня 2014

УКРАЇНСЬКІ СИЛОВИКИ ЗАСТРЕЛИЛИ ПІД КРАМАТОРСЬКОМ ТРЬОХ МІСЦЕВИХ МЕШКАНЦІВ.


Ще троє поранено.
В одному з  розстріляних автомобілів  перебувала сім'я, яка поверталася додому і їхала путівцем. Силовики не дали людям вийти з авто та розстріляли впритул. Внаслідок цього загинула жінка, у неї два вогнепальні поранення в голову.
Крім того, було розстріляно ще два автомобілі — мікроавтобус та легковик, на яких місцеві жителі поверталися з риболовлі. У мікроавтобусі загинули двоє молодих людей. Легковий автомобіль був повністю зрешечений пострілами зі стрілецької та великокаліберної зброї, у ньому поранено двох людей.

Після нападу силовики під'їхали двома військовими позашляховиками до мікроавтобуса і разом з тілами вбитих відігнали його в розташування своєї частини. Пораненим вдалося втекти, їх заховали у себе місцеві жителі. Бійці національної гвардії протягом кількох годин шукали їх у прилеглих населених пунктах, вламувалися в житлові будинки.

16 травня 2014

У РАЙОНІ АЕРОДРОМУ ЧУТИ СТРІЛЯНИНУ.


За попередніми даними, у цьому районі йде збройне зіткнення сил національної гвардії та ополчення проголошеної Донецької народної республіки. За словами представника ополчення, люди, які були поблизу, сховалися в укриттях.

17 травня 2014

ПЕРЕГОВОРИ


17 травня група ополченців провела переговори з дислокованими на аеродромі Краматорська військовослужбовцями. Представник народного ополчення розповів ІТАР-ТАРС, що серед представників збройних сил України зростає невдоволення діями київської влади.
«Кажуть, що не хочуть ні воювати, ні стріляти та вбивати, адже багато хто з них сам родом звідси. Але й здаватися відмовляються – наказ командування», – повідомив представник ополчення. За його словами, силовики мають «великі проблеми» з продовольством.
Крім того, стало відомо, що разом з ними на аеродромі розміщено близько 70 представників нікому не відомих організацій, імовірно, це радикали з «Правого сектора». «Вони мають чорну форму без розпізнавальних знаків, ні з ким із військовослужбовців не спілкуються», — повідомив представник ополчення.

18 травня 2014

БІЙ БІЛЯ «ЕНЕРГОМАШСПЕЦСТАЛІ»


Минулої неділі представникам народного ополчення вдалося відбити наступ українських силовиків на місто. Колона бронетехніки у складі шести БТР не змогла просунутися далі за мост у районі заводу «Енергомашспецсталь» і відступила.

Внаслідок артилерійського обстрілу, який вели українські силовики під час наступу, було поранено дівчину. Представники ополчення також зазначали, що «на кожній бойовій машині було близько десяти бійців у чорній формі без розпізнавальних знаків, а також кілька силовиків у камуфляжі». Імовірно, це члени національної гвардії або радикали з екстремістського угруповання «Правий сектор».

19 травня 2014

ОБСТРІЛ КРАМАТОРСЬКА


Українські силовики  обстріляли Краматорськ  (Донецька область) із мінометів, один із снарядів розірвався на вулиці Леніна неподалік дачних ділянок.

Ще два снаряди розірвалися у незаселеному районі. У штабі самооборони міста припускають, що таким чином «ведеться пристрілювання знарядь». У місті спостерігаються серйозні проблеми із мобільним зв'язком.
Крім того, в ополченні повідомили, що за 15 км від центру Краматорська між селами Білокузьминівка та Семенівка було помічено три військові вантажні автомобілі, на яких пересувалися близько 50 осіб у чорній формі без розпізнавальних знаків.

21 травня 2014

ВІДХІД З ПОСАДИ МЕРА КРАМАТОРСЬКА


Мер міста Краматорська Донецької області Геннадій Костюков вирішив достроково піти у відставку, повідомили українські ЗМІ.

67-річний Костюков обіймає посаду міського голови з 2006 року. Є членом Партії регіонів.
За даними місцевих ЗМІ, міська рада Краматорська 23 травня проведе засідання, на якому розгляне прохання мера. Про причини його вирішення не повідомляється.

29 травня 2014

НАД МІСТОМ ЛІТАЮТЬ ВИНИЩУВАЧІ ВПС УКРАЇНИ


У небі над Краматорськом (Донецька область) літають винищувачі ВПС України. У зв'язку з цим лікарням надійшло розпорядження евакуювати людей із верхніх поверхів. Аналогічне попередження, за його словами, надійшло і до міського пологового будинку.
Крім того, багато установ у місті закінчують свою роботу раніше, ніж звичайно, оскільки є ймовірність активних дій з боку українських силовиків, додали в ополченні.

10 червня 2014

Після нічного обстрілу Краматорська (Донецька область), який вели українські силовики, мешканці  залишають місто.

16 червня 2014

УКРАЇНСЬКІ СИЛОВИКИ ОБСТРІЛЯЛИ З АРТИЛЕРІЇ ЦЕНТР КРАМАТОРСЬКА


«Противник  обстріляв  з мінометів та гранатометів електропідстанцію та туберкульозний диспансер», — сказав він.
Раніше стало відомо, що внаслідок обстрілу частково зруйновано будівлі автошколи та продовольчу базу у центрі міста. "Зруйнований фасад з боку центрального входу будівлі автошколи на вулиці Шкадінова та продовольча база на вулиці Щербакова", - сказав він.
Крім того, за словами представника ополчення, кілька снарядів розірвалися у нежитловому секторі. "Обстріл вівся з боку Карачуна", - сказав він.

 

ПІД КРАМАТОРСЬКОМ ТОЧИЛИСЯ БОЇ ОПОЛЧЕННЯ З УКРАЇНСЬКИМИ СИЛОВИКАМИ


У прес-службі проголошеної Донецької народної республіки (ДНР)  повідомили, що бої йдуть під Краматорськом, розташованим приблизно за 10 км від Слов'янська. Крім того, спостерігаються проблеми із телефонним зв'язком. Внаслідок обстрілу Краматорська загинули  четверо людей.

17 червня 2014

ОПОЛЧЕНЦЯМ ВДАЛОСЯ ВІДНОВИТИ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ КРАМАТОРСЬКА, ПОРУШЕНЕ ПІСЛЯ АРТОБСТРІЛУ


"Ми відремонтували елетропідстанцію, яку вчора (16 червня) було обстріляно з мінометів", - сказав  представник народного ополчення.
Напередодні українські силовики піддали артобстрілу кілька соціальних об'єктів міста, зокрема автошколу, туберкульозний диспансер та електропідстанцію. За даними народного ополчення, внаслідок обстрілу загинули 10 мирних жителів, понад 10 людей зазнали поранень.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс