Крик України

Хронологія Євромайдана – лютий

1 лютого 2014

Лідери Євромайдана Кличко і Яценюк взяли участь у Мюнхенській конференції, де провели ряд зустрічей з державним секретарем США Джоном Керрі та європейськими керівниками.

За повідомленням МВС, ввечері 31 січня охороною Майдану був захоплений майор міліції , який перебував на Майдані Незалежності в цивільному одязі. Його побили, відвели в будівлю КМДА та відібрали посвідчення.Пізніше він був звільнений і госпіталізований із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку та забоєм нирки. Був затриманий підозрюваний у підпалі автомобілів, який розповів про отримання такого завдання від «людей у масках» у Будинку Профспілок.

4 лютого 2014

Лідер фракції «УДАР» Віталій Кличко закликав Верховну раду проголосувати за повернення до Конституції 2004 року. Цю пропозицію підтримав і лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк. Водночас, як стало відомо, Юлія Тимошенко передала на волю листа, в якому закликала фракцію «Батьківщина» відмовитися від повернення до конституції 2004 року і готуватися до президентських виборів.

Лідер «УДАРу» Віталій Кличко, що зустрівся після засідання Верховної ради з президентом України Віктором Януковичем, заявив, що президент запропонував проводити всі конституційні зміни щодо повернення до Конституції-2004 в правовому полі, на що може знадобитися кілька місяців. Самому Кличко такий підхід видається неприйнятним: «У нас є всі підстави для того, щоб прийняти політико-правове рішення і проголосувати за Акт про повернення до Конституції 2004 року. І це можна зробити швидко ».

6 лютого 2014

Кілька тисяч маніфестантів прийшли до будівлі Верховної ради, вимагаючи, щоб депутати проголосували за повернення до Конституції 2004 року, яка передбачає парламентсько-президентську форму правління.Радикали, які приховували свої обличчя під масками, були озброєні битами, саперними лопатками і щитами.Народний депутат фракції «Батьківщина», комендант Майдану Андрій Парубій заявив, що акція є попереджувальною: «Наступного разу ми зробимо інші дії». У результаті робота Ради була перервана на півгодини, після чого мітингувальники почали повертатися на Майдан Незалежності.
На п'ятому поверсі Будинку профспілок, який займає «Правий сектор», в кабінеті № 517 стався вибух. В результаті вибуху одній людині відірвало кисть руки, а інший отримав опіки очей III ступеня. Комендант Будинку профспілок, депутат від «Батьківщини» Степан Кубів повідомив, що вибухнув пакет з написом «ліки», переданий як гуманітарна допомога ззовні.
Представники Євромайдана не пустили співробітників МВС в будівлю для огляду місця події. За іншою версією, яку розділило і МВС України, в цьому приміщенні протестуючими було організовано лабораторію по створенню вибухонебезпечних речовин. Під час виготовлення «коктейлю Молотова» в результаті його спалаху і пролунав вибух . МВС України порушило кримінальну справу за статтею «недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів» за фактом вибуху.

7 лютого 2014

Виконуючий обов'язки міністра внутрішніх справ України Віталій Захарченко повідомив, що згідно оперативної інформації його відомства, праворадикалами готується терористичний акт з метою затінити день початку Зимової Олімпіади в Сочі і привернути до себе увагу. Захарченко попередив, що «у правоохоронців достатньо можливостей для того, щоб знайти їх і притягнути до кримінальної відповідальності». Опозиційна партія «Батьківщина» назвала заяви В. Захарченко спробою залякати громадськість і підкреслила, що саме Захарченко «діє, як терорист № 1», будучи «головним екстремістом в країні», оскільки «саме правоохоронні органи здійснюють широкомасштабну кампанію терору проти всіх громадян України, які ведуть боротьбу за свої права і свободи та виступають проти влади ».

8 лютого 2014

У Києві учасники інтернет-спільноти «Кияни за чисте місто» спробували провести прибирання Хрещатика і розбір барикад. Присутніх репортерів «5 каналу» учасники акції зустріли криками «П'ятий канал бреше!», «Ганьба!» І тому подібними. При спробі демонтажу барикад на захист укріплень вийшли активісти Євромайдана - з обрізками труб, арматурою, битами, дрючками й ланцюгами. У підсумку активістам інтернет-спільноти не дали впритул підійти до Хрещатицькій барикаді.

!!!15 лютого учасників руху «Кияни за чисте місто» жорстоко побили. П'ятеро людей було госпіталізовано.

10 лютого 2014

Засідання робочої групи уповноважених представників фракцій Верховної ради України по роботі над узгодженим законопроектом про внесення змін до конституції довелося скасувати через розбіжності позицій представників «УДАРу» і «Батьківщини». Пропозиції фракції «Батьківщина» в цілому істотно розширюють повноваження Верховної ради, а фракції «УДАР» - уряду. Фракція «УДАР», крім іншого, пропонує вилучити з конституції норму про обов'язкове проживання кандидата в президенти на території України протягом десяти років до дня виборів (! Кличко-громадянин Німеччини). Опозиція також пропонує суттєво спростити процедуру імпічменту президента. За оцінкою експертів, протиріччя між лідерами цих фракцій Яценюком і Кличком посилилися після «Нуланд-гейта», в ході якого стало ясно, що США роблять ставку тільки на Яценюка, не довіряючи Кличко (Оприлюднена запис телефонної розмови Нуланд і посла США в Києві).
Дмитро Ярош оголосив на своїй сторінці в одній із соціальних мереж, що «Правий сектор» має намір відновити активні дії і не зобов'язаний «продовжувати перемир'я з владою». Ярош закликав учасників протестів «приготуватися до загальнонаціональної мобілізації з перспективою подальшого блокування урядового кварталу».

13 лютого 2014

Лідер партії «УДАР» Віталій Кличко заявив, що партія «УДАР» не входитиме до складу коаліційного уряду. На питання про те, як його партія відреагує на те, що «Свобода» або «Батьківщина» увійдуть до складу коаліційного уряду з Партією регіонів, Кличко заявив, що «право кожної політичної сили брати участь у тому чи іншому уряді, але в системі координат, створеної владою, партія "УДАР" себе не бачить ».

!!!Як ми бачимо, Америка має великий вплив на опозицію України. Перехоплення і оприлюднення телефонної розмови Вікторії Нуланд недвозначно дає зрозуміти, що Америка в українському перевороті відіграє основну ініціативну роль, і що Кличко в уряді ніхто із Заходу бачити не хоче. Ось Кличко і відійшов убік.

15 лютого 2014

ДО 15 лютого в рамках амністії були звільнені під домашній арешт всі раніше затримані учасники протестів.

Сталося побиття учасників руху «Кияни за чисте місто», організованого Іваном Проценко, при проведенні акції у барикад біля КМДА так званої «самообороною майдану». У активістів руху «Кияни за чисте місто» кинули петарди, а потім група осіб в камуфляжі, озброєна гумовими і дерев'яними палицями, саперними лопатками, пістолетами, била їх і розпилювали сльозогінний газ. У міське управління МВС було подано 13 заяв від потерпілих, з них п'ятеро було госпіталізовано.

16 лютого 2014

Вранці «комендант» захопленого протестуючими будівлі КМДА Руслан Андрейко підписав з представником ОБСЄ послом Швейцарії Крістіаном Шененбергера документ, згідно з яким будівля передається під контроль ОБСЄ, після чого відповідний акт підписав голова КМДА Володимир Макеєнко. Макеєнко заявив, що ніяких претензій до мітингувальників з приводу шкоди, завданої будівлі, міська влада не має. Член Ради ВО «Майдан» Ігор Жданов оголосив, що барикади на розі Хрещатика і вулиці Богдана Хмельницького не будуть розбиратися: «Ми залишаємося на барикадах. Тут залишається наш блок-пост, наші намети. Ми нікуди не йдемо. Але сам будинок буде функціонувати в звичайному режимі ».

Вдень у будівлю КМДА знову проникли озброєні люди в камуфляжі (близько 150 чоловік), які називали себе «воїнами Нарнії», «Вікінгами» тощо, які почали грабувати кабінети Адміністрації. За номером екстреного виклику 102 про це було повідомлено в міліцію, проте коли троє міліціонерів прибули до будівлі, їх не пропустили всередину представники так званої «комендатури». Міліціонерів швидко оточила юрба в масках, касках і з палицями в руках, коли міліціонери почали йти, натовп стала їх бити.

18 лютого 2014

Сталося загострення ситуації. Поновилися зіткнення мітингувальників з міліцією, що призвело до загибелі десятків людей. За даними МОЗ України, з 18 по 21 лютого в Києві загинули 77 людей, за даними МВС, загинуло 16 міліціонерів, 363 людини госпіталізовано. Радикали спалили машини й автобуси, вривалися в адміністративні будівлі, палили покришки, закидали міліціонерів камінням і пляшками із запальною сумішшю.Також маніфестанти спалили 2 БТРа.

Бойовики «Правого сектору» захопили будівлю штаб-квартири Партії регіонів у Києві. Звірячому вбиті двоє чоловіків. Одного закрили в підвалі, кинули туди «коктейль Молотова», і той загинув від задухи і опіків. Іншому розбили голову і скинули з сходового прольоту. Знаходилися в будівлі жінок роздягнули до напівоголеного стану, змалювали спини своїми символами і гаслами і вигнали в такому вигляді на вулицю. Жорстоко був побитий депутат Верховної Ради України від Партії регіонів Д. Святаш.

19 лютого 2014

Спалено і розгромлені низку будівель у центрі Києва (серед них МОЗ України, Центральний будинок офіцерів, Будинок профспілок). Екстремістами захоплені будівлі консерваторії (там облаштований штаб «еврореволюціі»), Національної ради з телебачення і радіомовлення України та столичного Головпоштамту, готелю «Україна».

Всю ніч на Майдані горіли вогняні барикади, що не стихав виття сирен швидкої допомоги. Рахунок жертв зростає. Загиблі є як з боку міліції, так і з боку радикалів.

Будинок Профспілок, в якому знаходився штаб української опозиції, загорілося в ході зіткнень протестуючих з силами правопорядку в ніч на середу.
Як зазначалося в повідомленні МВС, причиною загоряння могли стати спроби радикалів з націоналістичної організації "Правий сектор" приховати сліди своєї діяльності в ньому.

!!!В одному можна бути впевненим, в будинку профспілок творилися страшні речі, сліди чого дуже хотіла приховати опозиція.

20 лютого 2014

У цей день майданівське снайпер розстрілював людей в центрі Києва, імовірно з готелю Україна, а можливо, навіть швидше за все був і не один снайпер. Але розстрілювали людей з обох сторін, і мітингувальників і Беркутівців. Однозначно потрібен був скандал. Даній темі присвячено цілий розділ на нашому сайті: Справа снайперів

Бійці "Беркута" зробили чергову спробу відтіснити маніфестантів з Майдану Незалежності в Києві. Це сталося після того, як поранення отримали чотири міліціонери. Радикали прицільно обстрілюють спецназ з вогнепальної зброї з вікон захопленої консерваторії.

21 лютого 2014

Після переговорів між президентом Януковичем і представниками опозиції за посередництва представників Євросоюзу та Росії було підписано Угоду «Про врегулювання політичної кризи в Україні».
Угоду підписали президент України Віктор Янукович і лідери опозиції Віталій Кличко (партія УДАР), Арсеній Яценюк (ВО «Батьківщина») та Олег Тягнибок (ВО «Свобода»). Свідками підписання виступили міністри закордонних справ Німеччини та Польщі - Франк-Вальтер Штайнмайер, Радослав Сікорський і керівник департаменту континентальної Європи міністерства закордонних справ Французької Республіки Ерік Фурньє (фр. Éric Fournier). Спеціальний представник президента Російської Федерації Володимир Лукін, який брав участь у переговорах, відмовився поставити свій підпис під угодою.

Угода передбачала повернення до конституції 2004 року, тобто до парламентсько-президентської форми правління, проведення дострокових виборів президента до кінця 2014 року і формування «уряду національної довіри». Також передбачалися відвід сил правопорядку з центру Києва, припинення насильства і здача опозицією зброї. Верховна рада прийняла закон про звільнення всіх затриманих у ході акцій протесту. Підрозділи «Беркута» і внутрішніх військ залишили центр Києва.
21 лютого, при публічному оголошенні лідерами парламентської опозиції умов підписаної Угоди,представники Правого сектора заявили , що їх не влаштовує обумовлена в документі поступовість політичних реформ, і зажадали негайного відходу у відставку президента Януковича - в іншому випадку вони мали намір піти на штурм адміністрації президента і Верховної ради. Дмитро Ярош заявив, що в Угоді відсутні чіткі зобов'язання щодо відставки президента, розпуску Верховної ради, покарання керівників силових відомств і виконавців «злочинних наказів, в результаті яких було вбито близько сотні українських громадян», він назвав Угоду «черговим замилюванням очей» і відмовився його виконувати. У ніч на 22 лютого активісти Євромайдана захопили урядовий квартал, покинутий правоохоронцями, і висунули ряд нових вимог - зокрема, зажадали негайної відставки президента Януковича

Про пригоду повідомив комендант майдану народний депутат Парубій. Зокрема було сказано, що 7-я сотня Майдану варто у Верховній Раді, біля останньої знаходиться підрозділ Правого сектора, дев'ятнадцята і третя сотні охороняють Адміністрацію Президента і Кабмін, 15-я сотня «охороняла» МВС. Міліції було запропоновано надіти жовто-блакитну стрічку і занятся патрулюванням разом з Самообороною Майдану. Також було заявлено, що всі дії на Майдані повинні согласовиватся з Військовим штабом в КМДА. Крім того, Парубій заявив, що «Майдан сьогодні повністю контролює Київ».

Ніч у Києві, незважаючи на траур і підписану угоду з владою, не була спокійною. Чулися постріли, а бійці самооборони Майдану увірвалися в будівлі Верховної Ради та Адміністрації президента. Янукович виконав умови угоди від 21 лютого, прибрав міліцію, що захищала Раду і адміністрацію президента, а опозиція не виконала свою частину договору, обдуривши його і безперешкодно захопивши весь урядовий квартал в Києві. Янукович несподівано покинув столицю. За офіційною версією він відправився до Харкова для участі у Харківському з'їзді депутатів Південно-Сходу. Пізніше Янукович пояснив своє зникнення нападом на його кортеж. Пізніше він дав прес-конференцію в Ростові-на-Дону.