Крик України

Хронологія Євромайдана

Як починався Майдан 2013 року. Ми розповімо і покажемо всі деталі день за днем. Дані зібрані з різних джерел, про що свідчать посилання на них.

21 листопада 2013

Цей день вважається днем народження Майдану. Трохи раніше Віктор Янукович заявив про призупинення підписання угод між Україною та ЄС. На Майдані з'являються перші протестувальники. А саме від 500 до 1 тисяча осіб. Всупереч постанові Окружного адміністративного суду Києва , яке забороняє при проведенні мирних масових акцій встановлювати намети, кіоски, навіси, у тому числі тимчасових та пересувних, з 22 листопада 2013 по 7 січня 2014 на Майдані Незалежності, вулиці Хрещатик та Європейській площі, намети все ж були встановлені. Комендантом наметового містечка став Андрій Парубій .

22 листопада 2013

Міліція на виконання рішення суду спробувала перешкодити активістам встановлювати намети, через що відбулися перші зіткнення.

24 листопада 2013

У Києві відбулося велелюдне хода та мітинг на Майдані Незалежності. За відомостями МВС України мітингувальників було більше 50 тис. чоловік. За результатами "народного віче" вирабатани резолюції, основними умовами яких є вимоги відставки уряду, вимоги проведення 27 листопада позачергової сесії Верховної ради, терміново розглянути і прийняти всі необхідні євроінтеграційні закони (сесія так і не відбулася), звільнити Тимошенко , в разі непідписання Януковичем угоди з ЄС домагатися імпічменту президента.

Після мітингу агресивно налаштовані демонстранти напали на міліцію і зламали шлагбаум. При цьому в правоохоронців бойовики кидали вибухові пакети. Міліція у відповідь на агресію застосувала сльозогінний газ.

Дивіться перше відео про те, як "МИРНІ" демонстранти провокували Беркут.

26 листопада 2013 - 27 листопада 2013

Активісти ряду праворадикальних груп - руху «Тризуб ім. Степана Бандери », Соціально-національної асамблеї /« Патріот України »(СНА / ПУ), партії« Українська національна асамблея »(УНА), групи« Білий молот », а також представники футбольних уболівальників, сформували на« Євромайдане »неформальне об'єднання« Правий сектор ». Під цим "брендом" відбувалася подальша мобілізація націонал-радикальних активістів для участі в заколоті «Євромайдана», включаючи силове протистояння з органами правопорядку.

29 листопада 2013

У Вільнюсі проходить Саміт "Східне партнерство" де Українська делегація не підписує угоду про асоціацію з ЄС і входження в зону вільної торгівлі.

На Европейской площади был организован трёхчасовой митинг в поддержку действий президента и правительства
На Європейській площі був організований тригодинний мітинг на підтримку дій президента та уряду З'явившись ввечері на Майдані, лідери опозиції звинуватили Януковича у зраді і державній зраді. Євромайдан прийняв резолюцію, ключова вимога - негайна відставка Януковича.

Ніч з 29 на 30 листопада

Увечері 29 листопада на площу Незалежності були стягнуті сили «Беркута». А в ніч на 30 листопада відбувається перше зіткнення силовиків з протестуючими.
Комунальникам не вдалося встановити новорічну ялинку на площі. Міліція змушена щитами відтіснити протестувальників. У Беркут летять камені і палаючі гілки. Беркутом розганяється мітинг на Майдані. В. Корнілов ще 4 грудня наводив докази того, що міліцію на жорсткість відносно знаходилися на площі спровокували своєю агресивністю екстремісти з «Правого сектору», приховували свої обличчя під масками і надалі організовано покинули площу, не втягуючись у зіткнення з міліціей.Інформацію про тому, що бійці "правого сектора" брали участь в ніч на 30 листопада на Майдані підтверджує і Дмитро Ярош.
Міліція затримала більше 30 осіб і доставила їх у Шевченківський відділ міліції. Серед затриманих в основному були мешканці Києва та області, а також жителі Львівської, Рівненської, Вінницької та Тернопільської областей. Через кілька годин, після складання адміністративних протоколів, затримані були відпущені.
79 осіб в ході силової акції отримали тілесні ушкодження, в тому числі 7 міліціонерів. З них, за офіційними даними, 21 людина була доставлена в лікарню, 10 було госпіталізовано. Серед постраждалих опинилися і громадяни Польщі.
Опозиція кваліфікувала розгін Євромайдана як «криваву» акцію, в ході якої міліція «била дітей».

На Михайлівській площі Києва праворадикальні активісти, в першу чергу пов'язані з «Правим сектором», організували навчання всіх бажаючих тактиці силового протистояння співробітникам правоохоронних органів, включаючи відпрацювання групових дій з використанням підручних засобів як холодної зброї.Почалося формування загонів так званої самооборони Майдану.

1 грудня 2013

Происходят все более жесткие наступления протестующих.

Відбуваються все більш жорсткі настання протестувальників. Апогей Євромайдана пов'язаний з подіями на вулиці Банківській.
Після мітингу і масової ходи протестувальникам вдалося захопити будівлю Київської міської адміністрації та Київська міська рада (Київради). У 14:40 представники «ВО Свобода» і «Батьківщини» виламали двері Будинку профспілок. У ньому буде розташовуватися штаб Євромайдана (Штаб національного опору).
Активісти партії ВО «Свобода» фактично взяли під свій контроль будівлю Київської міської державної адміністрації. У цій будівлі протягом усіх трьох наступних місяців перебувала штаб-квартира однієї з найбільш радикальних груп протестуючих - що орієнтується на ВО «Свобода» молодіжної неонацистського угруповання «С14» (або «Сiч») на чолі з Євгеном Карасем.

Протестуючі кілька годин намагаються прорватися до будівлі адміністрації президента. Колони спецназівців жорстко атакуются мітингувальниками. Не відповідає на агресію Беркут колотят ланцюгами, битами, провокатори кидають пляшки із запальною сумішшю, навіть підганяється трактор з метою задавити міліцію.
У зіткненні, коли силовики починають розгін, постраждали і міліціонери та Євромайдановци і навіть журналісти.
Частина присутніх тут учасників мітингу намагалася зупинити нападників, але безуспішно. Журналісти намагаються зв'язатися з лідерами опозиції. У 15:00 з'явився Петро Порошенко , який закликав утриматися від провокацій і уникнути пролиття крові. Однак з натовпу йому кричать: «Забирайся звідси». До 16:00 на Банковій збирається натовп людей з Майдану Незалежності, що спостерігають за подіями.
За інформацією МВС, число постраждалих міліціонерів у цей день перевищило 100 чоловік.
Весь день і ніч напередодні мітингу 1 грудня в інтернеті йшли заклики до мобілізації «Правого сектора».Бойовиків ретельно інструктували, як слід озброюватися і як слід нападати на міліцію:
Беріть балони з фарбою, будь-який ... Заливайте їх не газом, а фарбою - каски. Чи не буде їм видно, будуть змушені їх знімати ... Ножі, псуєте шини всьому, чому тільки можна, створюйте проблеми з рухом на вулицях (нехай все пробачать, час такий) ... Балон газовий, бажано кілька, краще використовувати в закритих приміщеннях. Виганяйте всіх з підземок на вулицю

Президент України Віктор Янукович у зверненні до українського народу, розміщеному на його офіційному сайті, висловив обурення подіями, що відбулися вночі 30 листопада на Майдані Незалежності
««Я засуджую дії, що призвели до силового протистояння і страждань людей. Кілька днів тому я перед усією країною заявив про підтримку цивільних ненасильницьких акцій. Ті, хто не почули слова Конституції та Президента і своїми рішеннями і діями спровокували конфлікт на Майдані, - будуть покарані ».».

У цьому ж зверненні він зажадав від Генеральної прокуратури України терміново подати йому і українському суспільству результати негайного та об'єктивного розслідування для належного покарання винних.
1 грудня голова МВС Віталій Захарченко вибачився за надмірне застосування сили . Того ж дня начальник київської міліції Валерій Коряк, який, за офіційною версією, особисто віддав наказ про застосування сили, подав прохання про відставку, але вона не була прийнята. Віталій Захарченко лише тимчасово відсторонив В.Коряка від посади до завершення службового розслідування.

Увечері 1 грудня колона з приблизно 300 автомобілів спробувала проїхати до президентської резиденції «Межигір'я», проте по дорозі в с. Нові Петрівці їм перегородили шлях 4 автобуси спецпідрозділу «Беркут».

Активісти праворадикальних об'єднань, включаючи членів ВО «Свобода», вчинили акт вандалізму щодо пам'ятника Леніну на бульварі Шевченка і спровокували зіткнення з співробітниками спецпідрозділів міліції.

2 грудня 2013 - 9 грудня 2013

У ці дні протистояння продовжиться. Майдан Незалежності обнесуть барикадами з дощок, сміття і тієї самої ялинки, яку так і не вдалося встановити комунальникам. Знесений пам'ятник Леніну. Майдан відвідав сенатор Джон Маккейн. Він прилетів спеціально підтримати протестувальників.

2 грудня 2013

Повністю блокована робота кабінету міністрів. Прес-служба МВС України в офіційній заяві повідомила про залучення додаткових сил до охорони правопорядку в Києві. Мітингувальники зводять барикади на випадок штурму. Рух у центрі Києва повністю перекрито (заблоковані вулиці Хрещатик, вулиця Інститутська та Михайлівська). На вимоги влади звільнити захоплені адміністративні будівлі мітингувальники не відреагували.

3 грудня 2013

Мітингувальниками на чолі з А.Яценюком, В.Кличко, О.Тягнибоком висувають все нові і нові вимоги. Останнє з них-відставка уряду. Від Верховної ради вони отримують відмову.

4 грудня 2013

Пікетування адміністрації президента і кабінету міністрів тривають. «Лідери» Євромайдана вимагають відставки уряду і дострокові вибори президента і Верховної Ради. У самій Раді блокована парламентська трибуна.
До 4 грудня чиновники КМДА змирилися з сусідством мітингувальників - перший поверх залишили активістам, а на верхніх поверхах розмістилися співробітники мерії. Столична міськадміністрація відновила роботу в штатному режимі.
Активістів, яких суд засудив до двох місяців арешту за участь у масових заворушеннях на Банковій, перевозять з лікарень в СІЗО. Їм загрожує від 5 до 8 років в'язниці. На Майдані вимагають звільнити затриманих 1 грудня мітингувальників.

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок закликав мітингувальників пікетувати квартири бійців «Беркута». З'явилася організована охорона, яка озброєна саморобними щитами на руках для відбиття можливої атаки «Беркута».
У Маріїнському парку (біля стін Верховної Ради) розмістилося наметове містечко прихильників влади.Активісти під прапорами Партії регіонів слухають зі сцени на площі Конституції музику і виступи народних депутатів.

5 грудня 2013

Активісти блокують базу спецпідрозділу «Беркут» у Василькові, базу «Беркута» на Червонозоряному проспекті в Києві, де також знаходиться його гуртожиток.

7 грудня 2013

Міліція посилила охорону київського телецентру щоб уникнути його захоплення опозицією. Майдан відвідав Михайло Саакашвілі.

8 грудня 2013

Відбулося третє «народне віче». До вечора 8 грудня з числа протестуючих на Майдані Незалежності було сформовано як мінімум 15 загонів цивільної самооборони, іменованих «сотнями».

Мітингувальники почали зводити барикади на вул. Грушевського, на підступах до будівлі Кабінету міністрів.Ультиматуми з вимогою відходу у відставку уряду лунають все жорсткіше. СБУ відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.109 КК (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або на захоплення державної влади). Увечері групою вандалів був знесений пам'ятник Леніну, який був встановлений на Бессарабській площі в 1946 році. Відповідальність на себе взяла партія «Свобода». Хоча пізніше «лідери» опозиції відмовилися взяти на себе відповідальність за це. Проте, на постамент замість пам'ятника встановили державний прапор України і червоно-чорний прапор українських націоналістів.

9 грудня 2013

Вранці біля будівлі Генеральної прокуратури зібралося близько 300 мітингувальників, з яких понад п'ятдесят влаштували лежачий страйк перед входом в будівлю.
Беркут прорвав заблоковане 7 грудень відділення спецназу у Василькові і попрямував до Києва.
До вечора силовики відтіснили мітингувальників на вул. Лютеранській, Шовковичній, Грушевського і в Кріпосному провулку біля Кабміну, звільнили від барикад вулиці Лютеранську і Круглоуніверситетську. Вночі міліція знесла намети мітингувальників на розі вулиці Грушевського та Кріпосного провулка (Будинок офіцерів), звільнили від пікетників вул. Богомольця.
Офіс партії «Батьківщина» відвідали озброєні співробітники СБУ, які конфіскували сервери і провели обшук.
!!!Наступна активність політиків США і Євросоюзу після підприємств силовиків до відтискування мітингувальників і знесення наметового містечка, а також обшуку в офісі «Батьківщини» Арсенія Яценюка викликає настароженность. Але судити Вам ... …
Шість депутатів Європейського парламенту (група народних партій) закликали європейських політиків негайно виступити проти можливого силового розгону Майдану. У Київ прибула віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон, яка провела переговори з В. Януковичем, довівши до нього точку зору об'єднаної Європи про необхідність вирішення всіх питань мирним шляхом, а також заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд.Наступного дня був призначений круглий стіл влади і опозиції. Припускаючи мирний перебіг подальших подій, а також зважаючи 9-градусного морозу, більшість людей пішло з Євромайдана грітися, відпочивати, відновлювати сили. На Євромайдане до ночі залишалося близько 1 тис. чоловік, ще 1,5-2 тис. перебували на відпочинку в різних будівлях в центрі Києва.

10 грудня 2013

Противники чинної влади чинили запеклий опір співробітникам правоохоронних органів, які намагалися виконати рішення Шевченківського районного суду Києва, який заборонив блокувати урядові будівлі України і перешкоджати діяльності держструктур. Прихильники «Євромайдана», забарикадувавшись в приміщеннях Київської міської державної адміністрації, навмисно провокували міліцію на застосування сили (в правоохоронців з вікон летіли камені, їх поливали водою з брандсбойтів). У цій ситуації керівництво МВС України змушене було відвести міліцейські спецпідрозділи від захопленого будинку.

11 грудня 2013

Після години ночі Бійці «Беркут», внутрішні війська і комунальники рушили з прилеглих вулиць на забарикадовані площу. Вони прорвалися з боку Європейської площі і, використовуючи щити, почали мирний силове витіснення мітингувальників і ліквідацію барикад . Міліціонери відтісняли людей з боку Михайлівської та Інститутської вулиці, а також з боку Європейської площі. Хрещатик був очищений від барикад до вулиці Городецького. Станції метро в центрі міста були закриті. До 7 ранку кількість мітингувальників, що стоять біля міліції, зросла приблизно з 3000 до 15 000 чоловік, що дозволило протистояти військам МВС , які намагалися увійти до примикає до Майдану Будинок Профспілок, в якому знаходився «штаб Євромайдана»). Однак ці спроби штурму, як і нічний штурм забарикадований зсередини будівлі Київської міської адміністрації, успіхом не увінчалися. Беркут, на 12-градусному морозі поливали з мерії водою, був змушений відійти. Через одинадцять годин безперервного протистояння, коли число мітингувальників сягнула 25 000 чоловік, війська МВС покинули Євромайдан.
!!! Стратегічно важливим об'єктом для мітингувальників був саме будинок профспілок. Здати його для протестуючих було рівноцінно самогубству. За заявою очевидців та деяких політичних оглядачів, у будинку профспілок творилися страшні справи (Катування і вбивства людей, в тому числі).
У другій половині дня учасники Євромайдана відновили і зміцнили барикади, а Віктор Янукович провів круглий стіл з опозицією.

17 грудня 2013

До цього дня Росія утримувала нейтралітет не втручаючись у внутреукраінскіе справи. Володимир Путін сьогодні зустрівся з Віктором Януковичем в Москві. За підсумками цієї зустрічі було підписано угоду між РФ і Україною про те, що Росія купує гос. облігацій України на 15 млрд. доларів, домовилися про зниження цін на газ для Української сторони.

13 грудня - 18 грудня 2013

Багато хто хоче замовчати факт того, що паралельно з Євромайданом на Європейській площі Києва проходив антиМайдан, люди виступали проти Євроінтеграції, стояли на підтримку президента. Чисельність антиМайдан не поступалася Євромайдану, але там все проходило мирно, там зібралися нормальні люди, які не радикали, і тому увага всіх ЗМІ була прикута до радикально налаштованому Євромайдану (там же більше екшену).Занесемо цей факт під ці дати, але пам'ятайте, що антиМайдан був весь час. Просто цей факт замовчували.Наприклад, 14 грудня 2013 Партія регіонів організувала мітинг на підтримку президента та уряду на Європейській площі Києва, на якому були присутні до 60 тис. учасників. Офіційним гаслом мітингу став «Збережемо Україну». Перед людьми виступили лідери Партії регіонів і прем'єр-міністр Микола Азаров

18 грудня 2013

Прем'єр міністр України Азаров називає досягнутий домовленості між Росією та Україною історичною подією.Заявляє про те, що Москва врятувала Київ від фінансового краху.

19 грудня 2013

Після невеликого перепочинку заворушення спалахнули знову.Тільки в цей день дії протестуючих було більше схоже на сплановану акцію, ніж на стихійний протест. Групи протестувальників діють злагоджено і холоднокровно. Вони озброєні коктейлями Молотова і кийками, захищені протигазами і распіратор.
Верховна Рада проголосувала за звільнення від кримінального переслідування учасників масових акцій. За законопроект опозиції проголосували 339 депутатів.

22 грудня 2013

Відбулося чергове «Народне віче», на якому було оголошено про створення Народного об'єднання «Майдан».Співголовами Ради об'єднання «Майдан» стали Олег Тягнибок, Сергій Квіт, Віталій Кличко, Юрій Луценко, Руслана Лижичко, Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк. У мітингу також взяли участь ряд російських опозиціонерів - Ілля Яшин, Костянтин Боровий і інші російські громадські діячі.
Координатори антиМайдан оголосили про його згортання на час новорічних і різдвяних свят.